WIERUCHOWSKA

 

Osiedle o zwartej, dość intensywnej zabudowie stanowiące alternatywę dla średniej wielkości mieszkania na oddalonym o zaledwie kilka kilometrów Bemowie.

IDEA:

Mały metraż nie powinien stanowić przeszkody w uzyskaniu środowiska życia o spersonalizowanym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb konkretnych mieszkańców charakterze.

Mimo pozornej powtarzalności, wnętrza budynków będą skrywać wiele alternatywnych światów, będą azylem i domem wielu różnych ludzi.

Stosunkowo niewielki – jak na dom w zabudowie czterokolorowej- rzut pojedynczej kondygnacji i stosunkowo wąski trakt musiał zostać rozwiązany na tyle sprytnie, by dało się zrealizować wygodnie oczekiwania i aspiracje czteroosobowej rodziny i w dodatku zapewnić możliwość tak ważnych we wszystkich naszych projektach zmienności, dostrajalnosci, akomodacyjności.

 

Zróżnicowana typologia układów wewnętrznych umożliwia wybór spośród segmentu S, M i L.

Segmenty typu M są najliczniejsze na osiedlu. Sąsiedzi są w pełni oddzieleni w pionie. Każdy segment L ma salon z kuchnią i garażem w parterze, oraz trzy sypialnie i łazienkę na kondygnacji +1

Segment typu S jest pomniejszonym segmentem M – piętro zostało ograniczone do dwóch sypialni i łazienki a część rzutu kondygnacji zawłaszcza segment L. Parter wygląda niemal identycznie jak w segmencie M.

Segment typu L zawsze jest łączony w parze z segmentem S. W powiększonym segmencie L – piętro zostało powiększone w taki sposób, że możliwe jest uzyskanie 4 sypialni, lub 3 sypiali i garderoby, lub powiększonych metrażowo 3 sypialni, lub dodatkowej łazienki lub sauny.

Wszystkie segmenty mają możliwość stworzenia strychu w przestrzeni skosów ponad kondygnacją +1 z wykorzystaniem drewnianych kratownic stanowiących integralny element konstrukcji dachu.

Poprzez uskokowe, kształtowanie elewacji w każdym z budynków da się na elewacji zobaczyć podziały na poszczególne jednostki mieszkalne.

Ta uskokowość rozbija optycznie bryły budynków, wpływa także na występowanie ciekawych efektów światłocieniowych, przez co elewacje są niejako „malowane światłemu i cieniem”.

Powierzchnia działki:

6460 m2

Powierzchnia zabudowy:

1840 m2

Ilość jednostek mieszkalnych:

24

Kubatura całkowita:

13320 m2

Powierzchnia użytkowa:

2805 m2

Kondygnacje nadziemne:

2 + możliwe poddasze

Miejsca parkingowe:

48

 

Inwestor: SAINZ DEVELOPMENT
Status: zrealizowane
Lokalizacja: Wieruchów
Rok: 2016

 

Autorzy:
Tomasz Olszewski
Artur Stępniak
Michał Iwaniuk
Zuzanna Siedlecka
Maria Pietrenko
Karol Gwiazdowski

 


Podobne Projekty